Balkon místo zahrádky
Máte rádi rajčata nebo papriky? Vězte, že tyto druhy zeleniny jsou pro pěstování v květináčích jako stvořené. Tyto druhy zeleniny totiž dokáží krásně plodit i když jsou jen v květináči. Bylinky jako je například levandule, petržel, pažitka, šalvěj nebudou mít s balkonem také problém. Hrášek, ředkvičky i ty můžete zkusit vypěstovat. Pravdou je že nebudete mít úrodu tak bohatou jako by to bylo v případě pěstování na zahrádce ale i to málo dozajista potěší. Když patříte k milovníkům kvetoucích rostlin můžete si vysadit muškáty, pelargonie, plamének, měsíček. Zkusit rovněž můžete i cibuloviny jako například hyacinty. Vybírat můžete samozřejmě z větší škály, a proto se v zahradnictví ptejte, jestli se daná rostlina hodí k pěstování na balkonu.
Zalévat, zalévat, zalévat
Na balkoně slunce více praží a rostliny budete nuceni častěji zalévat. Když je opravdu prudké slunce není od věci rostliny zastínit, abychom je trochu ušetřily spalujících paprsků. Pokud v parném létě plánujeme delší dovolenou, vyplatí se požádat známého, který by nám rostliny chodil zalévat. Jeden týden, kdy teploměr vyšplhá nad 30° Celsia dokáže rostliny zničit.
Květináče nebo ne?
Květináče jsou samozřejmě jednou z možností, ale využít k osázení můžeme i truhlíky, dokonce i plastové pytle. Kvalitní zahradní substrát by měl být samozřejmostí, při tomto způsobu se dá i ušetřit, například tím, když požádáme známého, který má zahrádku, aby nám kus hlíny vyryl.
Rostliny na balkon rozhodně patří a je škoda toho nevyužít. Zelený balkon totiž vypadá moc pěkně. Nemusíme si nutně zaplavit balkon samými květinami, ale alespoň jednu dvě rostlinky bychom zde měli mít. Zelené barva uklidňuje a posezení na takovém balkoně dostane rázem nový rozměr. Pokud nejsme žádní velký pěstitelé může se poptat a vybrat si květiny které jsou téměř nenáročné.